11 zajímavostí ze života Agentury Zvonek


 1. Oficiální datum vzniku se datuje ke dni 2. října 1992, kdy byla otevřena kancelář ve Zlíně – Malenovicích, v "likusáku" vedle STK.
 2. Jedná se o rodinnou firmu – do činnosti agentury je postupně zapojeno 7 osob se jménem "Zvonek - Zvonková" - kromě zakladatele jsou to podle abecedy Filip Zvonek, Mgr. Miroslav Zvonek, Mgr. Anna Zvonková, Mgr. Denisa Zvonková, Mgr. Eliška Zvonková a Mgr. Markéta Zvonková.
 3. Služebně "nejstarší" a stále jedna z nejlepších obchodních zástupkyň, paní Kateřina Kolomazníková, spolupracuje s agenturou již neuvěřitelných 21 let (od roku 1996)!
 4. Služebně "nejstarší" zaměstnankyně (dnes vedoucí sekretariátu) Jana Boušková pracuje v agentuře téměř 20 let, a to hned od dokončení svých studií.
 5. Agentura Zvonek má přes 40 tisíc významných klientů – to proto, že každý, kdo chce jejím prostřednictvím koupit, prodat, pronajmout či vyměnit nemovitost, řešit potřebu financí či doprovodnou službu, je pro ni důležitý a významný zákazník, každému se snaží jeho záležitost vyřešit k maximální spokojenosti a poskytnout individuální nabídku.
 6. Řada klientů se vrací opakovaně, někteří klienti prostřednictvím agentury prodali či koupili postupně řadu nemovitostí, rovněž  řada pronajímatelů pronajímá prostřednictvím agentury svou nemovitost třeba i přes 20 let!
 7. Za celou dobu existence společnosti nepřišel ani jediný klient vinou agentury o svou nemovitost nebo své finance při nákupu nemovitosti.
 8. Za 25 let existence firmy byla realizována řada zajímavých obchodních případů, například:
  - prodej obecních (městských) bytů v Otrokovicích a ve Velvarech u Prahy podle zákona č. 72/1994 Sb., v roce 1995 - 1997, a to se 100 % úspěšností převedených bytů do osobního vlastnictví původních nájemců,
  - výstavba vzorového domu - dřevostavby ve spolupráci s VS domy a.s. ve Zlíně, Pod Nivami v roce 2003 (dnes hlavní sídlo agentury),
  - spolupráce s firmou Manag a.s. - prodej stovek nových bytů hlavně ve Zlíně a Uherském Hradišti (v lokalitě U Centrálního parku ve Zlíně jsou všechny byty k dnešnímu dni vyprodány až do roku 2019),
  - spolupráce se Zlínským krajem, kde byla prodána řada bývalých školských objektů, včetně např. zámku Koryčany (okres Kroměříž),
  - prostřednictvím agentury byly realizovány stovky pronájmů studentům Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
 9. Za uplynulou dobu se pokusila řada lidí, včetně podvodníků, „ukrást“ či zneužít jméno Zvonek, proto je jméno Zvonek a Agentura Zvonek registrovanou ochrannou známkou.
 10. Od roku 1993 spolupracovala Agentura Zvonek s ČMSS při sjednávání smluv a úvěrů ze stavebního spoření a od roku 2003 při poskytování hypotečních úvěrů s řadou významných bank včetně ČSOB, Hypoteční banky, České spořitelny a Komerční banky.
 11. Hodnota poskytnutých hypotečních úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření překonala 1 miliardu korun českých (1.000.000.000 Kč).