Přinášíme vám 4 TIPY, jak připravit nemovitost na prohlídku se zájemci. Při osobní prohlídce rozhoduje prvních 15 sekund o tom, zda klient nemovitost koupí, či nikoliv. Dobrý první dojem je tedy klíčový. Pokud se budete řídit následujícími tipy, můžete zvýšit šanci na rychlý a výhodný prodej.

Úklid

Úklid je v případě prodeje nemovitosti nezbytný a někdy bohužel trochu opomíjený. Je třeba nemovitost připravit tak, aby zájemce zaujala hned v první chvíli. Před každou prohlídkou je potřeba nemovitost uklidit či alespoň schovat všechny nepotřebné věci. Méně nábytku také dělá lepší dojem a opticky zvětšuje prostor. Při úklidu nezapomeňte uklidit také skříně a police a to pro případ, že by do nich zájemci chtěli nahlédnout. 

Depersonalizace

Uschování osobních věcí je také velice důležité. Snažte se uklidit všechny fotky, obrázky i drobné dekorace, jelikož tyto maličkosti mohou na zájemce působit negativně. Každý, jak je známo, má rád něco jiného a věci, které se líbí vám, se nemusejí líbit zájemcům o koupi. Zkuste se na vaši nemovitost podívat kritickým pohledem zájemce a pokuste se všechny rušivé osobní věci raději uschovat. I díky tomu budete zase o krok blíže samotnému prodeji. 

Zevnějšek

Nejen vnitřní prostory vašeho domu či bytu by měly působit čistě a reprezentativně. Vaše nemovitost by měla zaujmout již z venčí. V případě bytu není moc úprav třeba, ale čisté dveře, případně srovnaný botník udělají lepší dojem. V případě rodinného domu je možností určitě více. Příjezdová cesta, parkoviště, garážová vrata, záhonky či živý plot. Snažte se, aby všechny tyto jednotlivé části udělaly z Vašeho domu lukrativní nemovitost, o kterou budou mít potenciální kupující okamžitě zájem.

Drobné úpravy

Investujte do drobných oprav. Okenní rámy, rozbité kohoutky či nedovírající dveře vám mohou přijít jako banální chyby, mají ovšem negativní vliv na rozhodování zájemce. Vymalujte, vyperte závěsy a záclony, nechte vyčistit koberce či umyjte podlahu. Všechny tyto maličkosti se vám vrátí. Nemovitost bude vypadat svěže a čistě a klient se bude cítit příjemně. A to přeci chcete.

Mám zájem o přípavu nemovitosti

Pokud chcete pomoci s přípravou nemovitosti na prodej, naše realitní kancelář nabízí službu Home Staging - tedy profesionální přípravu nemovitosti. Více informací na tel. 603 246 680.