Pokud zvažujete prodej nemovitosti, nejvhodnější doba nastala právě teď. Prodejní ceny dosahují historického maxima. Ceny nemovitostí překonaly cenovou hladinu z roku 2009, tedy před nástupem krize. Jak ale využít příznivé situace na trhu při prodeji vašeho bytu či domu? Přinášíme vám 5 tipů, jak připravit nemovitost na prohlídku se zájemci. Při osobní prohlídce rozhoduje prvních 15 sekund o tom, zda klient nemovitost koupí či nikoliv. Dobrý první dojem je tedy klíčový. Pokud se budete řídit následujícími tipy, můžete zvýšit šanci na rychlý a výhodný prodej.

1. ÚKLID
Úklid je v případě prodeje nemovitosti nezbytný a někdy bohužel trochu opomíjený. Je třeba nemovitost připravit tak, aby zájemce zaujala hned v první chvíli. Před každou prohlídkou je nutné nemovitost uklidit či alespoň schovat všechny nepotřebné věci. Méně nábytku také dělá lepší dojem a opticky zvětšuje prostor. Při úklidu nezapomeňte uklidit také skříně a police a to pro případ, že by do nich zájemci chtěli nahlédnout.

2. DEPERSONALIZACE
Uschování osobních věcí je také velice důležité. Snažte se uklidit všechny fotky, obrázky i drobné dekorace, jelikož tyto maličkosti mohou na zájemce působit negativně. Každý, jak známo, má rád něco jiného a věci, které se líbí vám, se nemusejí líbit zájemcům o koupi. Zkuste se na vaši nemovitost podívat kritickým pohledem zájemce a pokuste se všechny rušivé osobní věci raději uschovat. I díky tomu budete zase o krok blíže samotnému prodeji.

3. EXTERIÉR
Nejen vnitřní prostory vašeho domu či bytu by měly působit čistě a reprezentativně. Vaše nemovitost by měla zaujmout již zvenčí. V případě bytu není moc úprav třeba, ale čisté dveře, případně srovnaný botník udělají lepší dojem. V případě rodinného domu je možností určitě více. Příjezdová cesta, parkoviště, garážová vrata, záhonky či živý plot. Snažte se, aby všechny tyto jednotlivé části udělaly z vašeho domu lukrativní nemovitost, o kterou budou mít potenciální kupující okamžitě zájem.

4. DROBNÉ ÚPRAVY
Investujte do drobných oprav. Okenní rámy, rozbité kohoutky či nedovírající dveře vám mohou přijít jako banální chyby, mají ovšem negativní vliv na rozhodování zájemce. Vymalujte, vyperte závěsy a záclony, nechte vyčistit koberce či umyjte podlahu. Všechny tyto maličkosti se vám vrátí. Nemovitost bude vypadat svěže a čistě a klient se bude cítit příjemně. A to přeci chcete.

5. PROHLÍDKA S PROFESIONÁLEM
Při prohlídce nemovitosti doporučujeme vše nechat na realitním makléři. Je to jeho práce a díky svým zkušenostem dokáže vyzdvihnout klady a případně odlehčit nedostatky nemovitosti. Pokud máte větší rodinu, působí také mnohem lépe, když u prohlídky zůstane pouze jeden zástupce. Realitní makléř má také výhodu, že jedná se zájemci ještě před samotnou prohlídkou nemovitosti. Dokáže tak zájemce prověřit a případně prohlídku přizpůsobit zájemcům přímo “na míru”.

Díky vhodné přípravě nemovitosti můžete velmi výrazně zvýšit šance na úspěšný prodej. Při přípravě nemovitosti na prohlídku doporučujeme využít nestranného názoru realitního makléře, který vám poradí, co je třeba ještě vylepšit. Realitní makléř má také k dispozici nástroje, které jsou třeba pro získání zájemců a prověření jejich finančních možností. Díky tomu pak nemovitost budete prezentovat jen vážným zájemcům.

Pokud zvažujete prodej nemovitosti, volejte 603 246 680 a domluvte si nezávaznou konzultaci s naším realitním makléřem.