Prodejní ceny nemovitostí dosahují historického maxima. Pokud tedy již delší dobu zvažujete prodej, nyní je ten správný čas.

7 důvodů, proč prodat nemovitost právě teď!

1. Vysoké prodejní ceny
Prodejní ceny nemovitostí dosahují historického maxima. Ceny nemovitostí aktuálně překonávají cenovou hladinu z roku 2009, tedy před nástupem krize. Pokud tedy již delší dobu zvažujete prodej, nyní je ten správný čas. 

2. Enormní poptávka
Dalším důvodem pro prodej nemovitosti je enormní poptávka po vlastním bydlení. Díky vzrůstající ekonomice se pro pořízení vlastního bydlení rozhoduje stále více lidí. Poptávku také zvyšují klienti, kteří volí nemovitosti jako způsob výhodné investice. Byt či dům je možné po zakoupení výhodně pronajmout a tím docílit velmi atraktivního zhodnocení investice.

3. Hypotéky - sazby budou stoupat
Česká národní banka neustále zpřísňuje podmínky pro poskytování hypotečních úvěrů. Aktuálně je možné získat hypoteční úvěr pro maximálně 90% hodnoty nemovitosti. Pokud však mají kupující zájem o atraktivní úrokovou sazbu, je nezbytné  při financování koupě nemovitosti dodat více peněz z vlastních zdrojů. Kromě zpřísnění podmínek se v následujících měsících očekává také nárůst úrokových sazeb.

4. Léto = ideální roční období pro prodej 
Každé období má určité výhody i nevýhody pro prodej nemovitosti. V létě je možné využít dlouhých teplých dnů a slunného počasí. Dlouhého slunečního svitu je možné využít k podvečerním prohlídkám, slunce pomůže vaši nemovitost rozzářit. Vaše nemovitost tedy díky tomu může zaujmout více zájemců.

5. (Znovu) zavedení předkupního práva
Novela občanského zákoníku opětovně zavádí předkupní právo u nemovitostí v podílovém spoluvlastnictví. Spoluvlastníci nemovitosti tak budou mít od 1. 1. 2018 opět při převodu podílu nemovitosti předkupní právo. Při prodeji bude třeba nejdříve svůj podíl nabídnout spoluvlastníkům, prodej pak bude možný až v případě nevyužití jejich práva.

6. Vstupenky na Trnkobraní
Pro klienty, kteří svěří prodej nemovitosti naší realitní kanceláři a to v období do 15.8.2017, máme připravený hodnotný dárek a to dvoudenní permanentku na Vizovické Trnkobraní, které se koná ve dnech 18. - 19. srpna 2017. Hlavním lákadlem je koncert skupiny Elán.

7. Garance prodeje nebo 50.000 Kč 
V rámci 25. výročí založení Agentury Zvonek jsme pro prvních 25 zájemců, kteří zavolají na bezplatnou linku 800 ZVONEK
(800 986 635) a oznámí heslo: "rychlý prodej nemovitosti", připravili garanci prodeje za sjednanou cenu. Pokud se nám to nepodaří, bude mít klient nárok na odškodné ve výši 50.000 Kč. Pro více informací volejte bezplatnou linku 800 986 635.