Zvažujete investici, která by vám přinesla zajímavé výnosy? Úrokové sazby bank na spořících účtech v posledních měsících dosahují v průměru okolo 1,5 % a neustále klesají. Důchodové připojištění vám zajistí státní příspěvek v řádu stokorun měsíčně, ale po odečtení inflace se dá doporučit pouze jako doplňkový způsob spoření. Zlato? Vysoké vstupní poplatky a žádný průběžný výnos z investice.

Chcete-li se opravdu slušně zabezpečit na stáří či investovat volné finanční prostředky a zajistit si slušné zhodnocení, radíme vám – investujte do nemovitostí. 

Nákup nemovitosti je jednou z možností, jak si dlouhodobě uložit peníze. Výhodou je nejen budoucí zhodnocení ceny, ale také příjem z pronájmu této nemovitosti. 

TŘI DŮVODY PRO INVESTICI DO NEMOVITOSTI

1) Průměrný roční výnos až 5 %
Pojďme si ale uvést konkértní příklad. Koupě nového bytu 1+kk se pohybuje okolo částky 1.300.000 Kč ve slušném standardu. Měsíční náklady na energie a služby činí cca 1.500 Kč. Uvedený typ bytu se pronajímá za cenu 7.500 – 8.000 Kč. Měsíční zisk z pronájmu tedy činí min. 6.000 Kč, což představuje 5% roční výnos. V případě financování bytu hypotékou (např. vlastní hotovost 300.000 Kč, výše hypotéky 1.000.000 Kč, doba splácení 30 let) činí měsíční splátka hypotéky okolo 4.000 Kč. Měsíční příjem z pronájmu tedy plně pokryje měsíční splátku úvěru, náklady na provoz bytu a generuje i zisk!

2) Rekordně nízké sazby hypoték
Aktuální nízké sazby hypoték představují možnost investice do nemovitosti také pro klienty, kteří nedisponují dostatečnou hotovostí. Sazby se aktuálně pohybují okolo 2 % a do budoucna se očekává mírné stoupání sazeb.

3) Hodnota nemovitosti roste v čase 
Pokud si pořídíte nemovitost na hypotéku, po několika letech bude byt díky příjmům z nájmu kompletně splacen (může být i dříve, pokud budete chtít platit mimořádné splátky) a z původní investice ve výši několik set tisíc budete disponovat bytem v hodnotě 1-2 milionu korun, který můžete prodat či dále pronajímat. Jako v případě jiných investici tady platí, že je třeba se obrátit na odborníka, tedy na renomovanou realitní kancelář, která vám pomůže s výběrem vhodné nemovitosti a pomůže Vám předejít zbytečným komplikacím.

V případě zájmu o další informace se můžete také obrátit na realitní kancelář Zvonek na tel. čísle 603 246 680!