Den kávy ve Zlíně už brzy!

Třetí ročník Dne kávy se uskuteční v rámci Guru-Caffé KávaFestu v sobotu 20. října v prostorách kongresového centra Zlín. Velký svátek milovníků kávy se letos pochlubí novými prostory i množstvím kávových zážitků.

Bohatý program zahrnuje mimo jiné odborné přednášky, které se budou konat v Malém sálu. Kávoví fanoušci se mohou těšit na zajímavá témata, např. Originální turecká káva a její příprava, Káva a kofein očima chemika, Jedna káva - více chutí nebo se také třeba dozví Proč je káva kyselá.

Návštěvníci akce se budou moci i prakticky zapojit do kávového dění. Připraveny jsou workshopy Udělej si vlastní espresso, kdy se pod vedením zkušeného baristy naučí připravovat kávu z profesionálního kávovaru a workshop techniky Latte Art. Ten, kdo se chce naučit degustovat kávu má možnost navštívit některý z cuppingů, kde se bude ochutnávat až 8 druhů káv.

Nedílnou součástí akce je Trh kávy, kdy návštěvníci budou moci degustovat jak italské kávy, tak i kávy regionálních a lokálních pražíren. "Připraveno bude více než 15 kávových stánků a ochutnat a vybrat si kávu bude rozhodně z čeho. Ona totiž není káva jako káva," řekl organizátor Dne kávy Jaroslav Střecha.

AGENTURA ZVONEK  je mediálním partnerem tohoto festivalu. Těšíme se na shledání.

 

Více na www.kavafest.cz

 

Zdroj: www.kavafest.cz