Michal Malátný patří se svou skupinou Chinaski mezi nejpopulárnější hudebníky naší současnosti. V rozhovoru nám prozradil, jak je spokojený se svým bydlením, jak se těší na Vánoční čas a také nám pověděl o plánovaných turné s jeho kapelou.

Michale, jak jsi spokojený se svým současným bydlením? Je něco, co by jsi chtěl ještě z nějakého důvodu vylepšit?
Se svým současným bydlením jsem spokojený až na jednu vadu, a to je problém s vlhkými zdmi od zahrady. Ale tuto vadu řešíme izolací. Vyhovuje mi velikost bytu, rozdělení místností i poloha ve městě. Lepší by to mohlo být snad jen o patro výš, protože bydlíme v přízemí a to není úplně ideální.

Kdyby jsi náhodou chtěl změnu, Agentura Zvonek ti určitě nějaké krásné bydlení ve Zlíně ve vyšším patře nabídne.
To by bylo hezký, jenom nevím, měl bych to trošku daleko ze Zlína na koncerty.

Je nějaké oblíbené místo kdekoliv na světě, kde by jsi chtěl bydlet?
To je široká paleta. Já miluju hory, chtěl bych bydlet někde na horách. Pokud si teda mám vybrat skutečně z celého světa, tak bych chtěl bydlet v pohoří Altaj, což je na ruskočínských hranicích.

Tak to nejsi žádný troškař. Michale, kdyby sis teď mohl vybrat, chtěl bys raději krásný dům se zahradou, nebo spíš prostorný prosluněný byt?
Preferoval bych spíše byt. Nejsem ten typ, že bych běhal kolem baráku a staral se o něj, navíc se můžu vyžít na chalupě. My máme takovou starou chaloupku, ale já miluju město a chtěl bych bydlet zase v normálním velkým prosluněným bytě minimálně ve druhým patře.

Jaký máš vztah k Vánocům? Je něco, co na Vánocích máš rád, a nebo naopak co na Vánocích nesnášíš?
Celkově je mám rád, nevybavuju si žádnou věc, co by mě štvala. Vždycky je to bezvadný, že Vánoce doprovází konec sezóny a mám vždy radost, že máme odehraný další rok. Dříve jsme měli doma Štědrý den klasicky 24. prosince a na druhý den se jelo za babičkama a příbuznýma. Už pár let si Štědrý den děláme o den nebo dva dny dřív, abychom si pak mohli doma dárky užít, koukat na pohádky a jíst cukroví. A takhle to plánujeme letos taky.

Pokračování rozhovoru zde.