V soutěži pořádané realitním portálem Reality.IDNES.cz a ADOL Monitor pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj se naše kolegyně ze vsetínské pobočky umístila na úžasném 1. místě v okrese Vsetín a dokonce se umístila na 2. místě v celém Zlínském kraji.

Byla jsi vyhodnocena jako nejlepší realitní makléř okresu Vsetín v soutěži Reality.idnes.cz. Jak soutěž probíhala? Překvapila tě výhra?
Určitě to bylo pro mě velké překvapení, už to prvotní info od organizátorů soutěže, že jsem se dostala do "hledáčku poroty" díky vysokému počtu hlasů od klientů během roku 2020. Já jsem vůbec nevěděla, kdo takovou soutěž pořádá, jak se hlasuje (takže tímto naznačuji, že já jsem si hlasy tedy fakt neposílala :-). Soutěž vzhledem k epidemiologické situaci probíhala "on-line", absolvovala jsem prostřednictvím on-line připojení s porotou čtyři testy z oblasti práva, marketingu, financí a technických znalostí. Následoval pohovor s jedním z porotců - spíše takové nezávazné povídání a zodpovídání dotazů na téma "práce v realitní branži". Na závěr jsem ještě e-mailem obdržela "domácí úkol" - studii - prodej konkrétní nemovitosti, ke které bylo zadání a požadovalo se vyhodnocení rizik obchodního případu (případných skrytých vad), navržení řešení financování,  právních záležitostí.

V realitách působíš již více než 16 let, co tě na realitách baví nejvíce? 
Zejména to, že každý den je v mé práci jedinečný, není zde prostor pro stereotyp. I v případě, že mi zavolá nebo napíše během tří dnů dvacet poptávajících klientů se stejným dotazem na jednu nemovitost. Každý klient - každá osobnost je jiná, jinak reaguje, na každého se "musí jinak". Takže asi ta kreativita je to, co mě obohacuje a pořád ještě baví.

Je něco, co tě v oblasti realit stále dokáže překvapit?
Lidé jsou nevyčerpatelnou studnicí překvapení, ale dosti by mě překvapil případ, že by někdo požádal o prodej své nemovitosti za těchto požadavků: "chtěl bych odpovídající cenu za moji nemovitost, jaká je teď na trhu, provizi si nasaďte jak chcete vysokou a určitě počítám s nějakou slevou, abych kupujícímu vyhověl". No tak konec snění, jaká je další otázka?

Co by jsi doporučila lidem při výběru realitního makléře?
Z vlastní zkušenosti vím, že se většinou na mě obracejí lidé, se kterými se znám ze školy, sportu, z vesnice, už někdy se mnou nějaký realitní případ řešili, mají ke mně důvěru, případně dostanou doporučení na mne od svých známých. A ti neznámí - měli by si asi prostudovat profil realitních makléřů na internetových stránkách realitní kanceláře, kterou zastupují (jak dlouho se pohybují v branži, jak dlouho zastupují jednu realitní společnost, kolik mají za sebou obchodních případů, jaké mají aktuální nabídky) - ale pozor, není měřítko jak velké množství má makléř nemovitostí na prodej - protože není umění inzerovat, ale prodávat.

V čem se podle tebe Agentura Zvonek odlišuje od jiných RK?
Agentura Zvonek se liší určitě tím, že působí ve Vsetíně tolik let a i když je to "stará realitka", pořád inovuje a vybrušuje svůj realitní styl.

Jaká je aktuální situace na realitním trhu ve Vsetíně?
Současná situace ve Vsetíně je přesně taková, jaké bývaly dříve (v době před covidem) situace v prodejnách s úzkoprofilovým zbožím po Vánocích. Je takřka vyprodáno a nastává období, kdy sháníme "nové zboží" na pulty, jelikož stále ještě máme plné pořadníky solventních kupujících. Podpultovým zbožím lze nyní nazvat veškeré druhy nemovitostí - od chat (ty zejména jdou na dračku) přes stavební pozemky, byty všech dispozic až po rodinné domy v okolí měst Vsetín, Val. Meziříčí, Rožnov pod Radhoštěm. Až se podivuji, jaké ceny jsou kupující ochotni investovat do své vysněné nemovitosti.

Jak osobně zvládáš současné období?
Současné období si nijak zvlášť nepřipouštím, nechávám to osudu. Někdy i zapomenu, že nějaký COVID existuje (když vyběhnu na kopec pěšky nebo na běžkách, začtu se do zajímavé knihy), protože život se nezastavil, stále běží vpřed a je škoda si ho ničit nějakým stresem. Samozřejmě každý den "kuknu" na zprávy, ať jsem v obraze, co nám zase vláda "zakázala nebo doporučila" a je mi hodně líto těch, kteří se díky této situaci ocitli v bezvýchodné situaci a dětí, které ten skoro už rok bez sportu nikdy nedoženou. Protože jsem však optimista, věřím, že bude líp
a nenaplní se hrůzostrašné vize těch, kteří v tom "mají jasno".