Přečtěte si rozhovor s nejznámějším českým rybářem Jakubem Vágnerem. V rozhovoru se dozvíte, jak bydlí, jak se mu daří plnit své sny, o rybaření v Česku a také o plánech do budoucna.

Před dvěma lety jste si splnil svůj velký sen. Koupil jste jezero s rodinným domem. Jak jste s bydlením spokojený?
Už jako malý kluk jsem snil o tom, že budu mít jezero, postavím si u něj dům a budu tam bydlet. Ale když člověk objede celý svět a vidí takovou spoustu krásných míst, tak je pak těžké najít to svoje vyvolené, které se mu vryje do srdce. Jednoho dne jsem měl obrovské štěstí a narazil jsem na jezero Katlov. Ve chvíli, kdy jsem ho spatřil, jsem se zamiloval. Dneska už tam dva roky bydlím, ale práce nikdy nekončí. Jezero je veliké, je tam kolikrát víc práce, než bych si přál. Na zahradě u domu mám další rybníček. Momentálně pracujeme s tvarem zahrady a jejím rozšířením. Nejdříve chci mít jasno v rozloze zahrady a poté budu pracovat s umístěním domu. Mám jasnou představu, ale ještě mě čeká moc práce.

Co se týká bydlení, jaká je Vaše ideální představa?
Moje představa je taková, že nejlepší soused je žádný soused, proto jsem vybral toto místo. A co se týká stavby, tak rozhodně kámen a dřevo. Žádné rychlé stavby, moderní design. Moje představa je spíš „starší škola“ od budovy, přes interiér až po nábytek. Mimochodem moje maminka je architektka, takže si od ní rád nechám poradit.

Kromě rodinného domu máte i byt v Praze. Jak často tam pobýváte?
Tak to je spíš taková ubytovna. Jen čtyři zdi, kde občas přespím. Většinu života jsem pobýval ve stanu nebo přímo pod širým nebem. Bohužel už taky stárnu a musím myslet i na to, že jednou budu mít rodinu a partnerce by se rozhodně nelíbilo bydlet celý život pod stanem. Také proto jsem si pořídíl dům, pomalu se na vše připravuji.

Bližší je vám tedy jednoznačně bydlení v domku?
Spíš jde o to, že nechci bydlet ve městě. Raději si do města zajedu a užiju si ho, než aby mě ráno budil ruch z ulice. Když chci Prahu, nebo jakékoliv jiné město po světě, tak si tam zajedu nebo zaletím a město si užiju tak, jak chci a jak dlouho chci. Mám rád svůj klid a čas strávený v přírodě je pro mě nejvíc.

Jezero Katlov může navštívit také veřejnost, na co se mohou návštěvníci těšit?
Co se týká rybaření, tak prvotní myšlenka byla vytvořit ráj hlavně pro ryby. Pokud se tam těm rybám bude dařit, budou prosperovat a růst, tak to rozhodně bude i ráj pro rybáře. Určitě k nám ale může přijet každý, kdo má rád přírodu, jelikož zde žije celá řada vzácných živočichů. Je to krásný a zajímavý biotop, ale až letos se opravdu ukáže, co všechno kolem jezera žije.

Pokračování rozhovoru naleznete zde.