Ve vydání magazínu Zvonek červen-červenec 2015 jsme pro čtenáře vyzpovídali hokejového brankáře Libora Kašíka. Libor je odchovanec týmu PSG Zlín, ve kterém s hokejem začínal a kde také stále působí. V rozhovoru se dozvíte, jak hodnotí letošní sezonu po loňském vítězství v extralize, co plánuje do budoucna, jak bydlí a co dělá ve svém volném čase.

Sezona 2014/2015 je úspěšně za vámi, získali jste 6. místo. Jak hodnotíte výkon vašeho týmu
Umístili jsme se sice na šestém místě, ale po tom začátku, kdy se nám moc nedařilo, to hodnotím jako úspěch. Především jsme byli rádi, že se nám podařilo dostat do Play-off a také jsme byli spokojení, že se po několika letech mohla hrát baráž ve Zlíně. Tím koncem sezony jsme to tedy trochu zachránili :) .

Jaké jsou vaše hokejové plány do budoucna?
Co se týká přímo mé osoby, tak na příští rok mám platný kontrakt, takže se budu snažit, aby ta nadcházející sezona byla lepší než ta minulá. A co bude dál, to zatím nevím. Velmi rád bych hrál v zahraničí, láká mě Finsko, jelikož je to jedna z nejlepších škol pro brankáře. Kdyby to šlo, tak bych si přál si tam alespoň jeden rok zahrát, abych se naučil pořádně chytat.

Naše čtenáře by jistě zajímalo, jak bydlí mladý a nadějný zlínský brakář?
Zatím bydlím se svým otcem v rodinném domě s velkou zahradou. Již několikrát jsem uvažoval nad tím, že bych se odstěhoval a bydlel sám, ale jelikož nevím, kam mě hokej v příštích letech zavede, nechci se nikde vázat. Snad do dvou, do tří let by se situace mohla změnit a mohl bych si vše naplánovat.

Jaká je Vaše představa ideálního bydlení?
Tak líbil by se mi domek se zahradou… Všechno ale záleží na tom, jak se mi bude dařit v bráně :) .

Zmínil jste, že máte velkou zahradu. Jaký je váš vztah k jejím úpravám?
Když jsem byl malý, moc mě práce na zahradě nebavila. Především jsem neměl rád sbírání trnek. Teď, když jsem starší, to už ale vidím trochu jinak, především díky té tekuté odměně. Dokonce jsem si nedávno vysadil asi 25 nových stromků trnek. Kvůli stromkům jsme se také pustili i do dalších úprav – zavlažovací systém a venkovní posezení. Původně jsme vše chtěli kopat ručně, ale po dvou dnech kopání jsme si zapůjčili bagr, se kterým už to šlo mnohém lépe. Na zahradě může být i zábava, když si to člověk zařídí.

Pokračování rozhovoru zde.