Realitní poradna

Hledáte odpovědi na otázky, které se týkají realit? Potřebujete poradit s koupí či prodejem nemovitosti? Připravili jsme pro vás přehled nejčastěji kladených dotazů. Pokud se Vám nepodaří nalézt odpověď, kterou hledáte, můžete využít formulář na zaslání dotazu našim specislistům, kteří Vám v co nejkratší době odpoví. 

 

Jaká je provize za naše služby?

Výše provize je rozdíl mezi vámi požadovanou cenou a částkou, kterou kupující za nemovitost zaplatí. Provizi tedy vždy platí kupující. Standardní výše se pohybuje v rozmezí 3 % až 5 % z ceny nemovitosti. Přesná výše záleží na hodnotě prodávané nemovitosti.

 

PRO PRODÁVAJÍCÍ:

Jak douho trvá prodej nemovitosti?
Doba nalezení kupce vaší nemovitosti je velmi individuální a záleží na mnoha faktorech. Standardní prodejní doba nemovitosti je 2–4 měsíce. Doba může být kratší, případně i delší. S optimální prodejní strategií vám pomůže náš zkušený realitní makléř. Rychlost prodeje souvisí především s nabízenou cenou, aktuální poptávkou v lokalitě, umístění nemovitosti apod.
Mohu si vybrat makléře, přes kterého prodat nemovitost?
Naše realitní kancelář má 6 poboček, při hledání vhodného realitního makléře je tedy nejlepší obrátit se na toho, který působí v pobočce, která je nejblíže vaší nemovitosti. Svého realitního specialistu si samozřejmě můžete vybrat sami, případně se můžete obrátit na naši centrálu, která předá nemovitost nejvhodnějšímu makléři, který vás bude následně kontaktovat.
Jaké podklady potřebuji, když chci prodat nemovitost?
K zadání nemovitosti do nabídky nepotřebujete žádné speciální dokumenty. Stačí pouze adresa nemovitosti a identifikační průkaz. Všechny ostatní dokumenty jsou naši makléři schopni zajistit. 

 

PRO KUPUJÍCÍ:

Zvažuji koupi nemovitosti, co bych měl udělat na začátku?

Prvním krokem při koupi nemovitosti je prověření finančních možností. Obraťte se na naše realitní specialisty, kteří vám zajistí nejvýhodnější nabídku hypotečních úvěrů u spolupracujících bankovních institucí. Poté, co vyřešíte finance, je vhodné stanovit si hlavní požadavky na kupovanou nemovitost, podle kterých začnete hledat.

V případě, že před koupí bude třeba jinou nemovitost prodat, doporučujeme postup konzultovat s realitním makléřem. Obecně však platí, že je vhodné nejdříve nemovitost prodat a následně hledat vhodnou ke koupi. 

Chtěl bych si nemovitost koupit na hypotéku. Můžete mi ji pomoci vyřídit?
Realitní kancelář Zvonek spolupracuje s nejvýznamnějšími bankami. Naši realitní makléři jsou schopni zajistit hypoteční úvěr za nejlepších možných podmínek. Pro více informací doporučujeme sjednat osobní schůzku, kde je možné probrat všechny možnosti.  

 
 

Máte dotaz? Napište nám!